Göğüs büyütme ameliyatı, tüm dünyada en yaygın kozmetik cerrahi işlemdir. Göğüs implantları olarak da bilinen göğüs büyütme, boyutu, şekli ve görünümü iyileştirmenin oldukça etkili ve güvenli bir yoludur. Oldukça popüler olan meme büyütme operasyonlarında en çok merak edilen ise fiyat bilgisi oluyor. Bu durum aslında pek çok kriter ile belirleniyor. Cerrahlar bir hastanın profilini, yerleşimini ve ölçümlerini dikkate alır.

Teknolojinin hızlı ilerlemesi tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi plastik cerrahide de yaygın olarak etkiledi. Yeni implant teknolojisi, cihazların daha doğal göğüsler gibi görünmesine ve hissetmesine yardımcı olan daha iyi tasarımlara ve malzemelerin kullanılmasına neden oldu.

Sık Sorulan Sorular

Meme (gögüs) büyütme estetiğiyle ile ilgili ençok sorulan ve merak edilenleri sizler için cevapladık.

Meme protezi kasın altında mı üstünde mi olmalı?

Kas altı protez koymaya elverişli her hastada kendisinin farklı bir beklentisi yok ise kas altı plan tercih edilir. Kas dokusu protezin üzerinde güçlü ve kalın bir örtü oluşturarak protezin stabilizasyonunu arttırır, olası cilt üzerinden protez katlantılarının belli olma ihtimalini yok eder, enfeksiyon riskini azaltır ve protezi meme dokusundan izole ederek meme görüntüleme yöntemlerinde tutarlılık sağlar.

Yine hastanın özel bir beklentisi yok ise mevcut meme dokusu büyükçe olan hastalarda kas üstü plan tercih etmek gerekebilir. Bu durum mevcut meme kitlesi ile kas altına konulan protez kitlesinin iki ayrı tümseklik (double bubble) gibi görünmesine mani olur. Son zamanlarda çifte plan (dual plan) adındaki yaklaşım protezin alt kısmını kasın bir miktar dışında bırakarak ameliyat sonrası doğallaşma sürecini biraz daha kısaltmıştır. Genellikle uygulamalar bu planda yapılmaktadır.

Meme protezi meme başı his durusunu ve emzirme yeteneğini etkiler mi?

Silikon ister kas altı ister kas üstü plana uygulansın süt bezleri ile, süt kanallarıyla ve meme başının duyusunu alan sinir sinir uçları ile doğrudan ilişki kurmaz. Meme protezini yerleştirmek için yapılan kesi ve oluşturulan plan da yine bahsedilen unsurlara herhangi bir zarar vermez. Dolayısı ile protez ameliyatı sonrası meme başı his duyusunda değişiklik olmaz emzirme yeteceği korunmuş olur.

Meme protezi meme kanserine sebep olur mu?

Son 40 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı ve yüz güldürücü sonuçlara sahip meme küçültme işleminin tersine meme büyütme yöntemi silikon meme implantıdır. Geçmişte bir protez markasının yüzey kaplama maddesinin bir lenf kanseri ile milyonda bir denecek kadar az oranda ilişkisi kurulmuş sonrasında bu yüzey maddesinin kullanımı bırakılıp markanın faaliyeti durdurulmuş ve uygulama yapılan hastalar geri çağrılarak protezleri değiştirilmiştir.

O günden bu yana meme protezinin meme kanserine sebep olduğu yada meme kanserini gizlediği yönünde bir bulgu yoktur. Meme kanserinde erken tanının hayati olduğu şu dönemde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) meme protezi olan kadınlara protezi olmayanlardan daha farklı bir önleyici program önermemektedir.

Gögüs büyütme fiyatları neye göre değişir?

Meme protezi ameliyatı fiyatlandırması protezin büyüklüğünden bağımsızdır. Fiyat farkını temelde protezin şekli yani anatomik yada yuvarlak oluşu belirler. Bir diğer unsurda ameliyatın hangi düzeyde otelcilik hizmeti veren hastanede yapıldığıdır.

Meme (Gögüs) Büyütme Öncesi & Sonrası

Meme (Gögüs) Büyütme Öncesi & Sonrası

  • Meme (Gögüs) Büyütme before after erkek
  • Meme (Gögüs) Büyütme öncesi ve sonrası
  • Meme (Gögüs) Büyütme before after
  • Meme (Gögüs) Büyütme yaptıranların fotoğrafları
  • Meme (Gögüs) Büyütme before after kadın, bayan

Gögüs Büyütme ameliyatında cerrahi süreç nasıldır?

Aynı gün içinde hastalarımızın rutin ameliyat öncesi tetkikleri ve konsultasyonları tamamlayıp 30 dakikalık genel anestezi altında yapılan operasyonu tamamlayarak ameliyat sonrası bir kaç saat içinde anesteziden ayılma sürecini tamamlayıp taburcu olabileceği günübirlik bir süreçtir. Dren dediğimiz tahliye hortumunun kullanılmadığı çoğunlukla meme alt çizgisinden yapılan 3 cm’lik kesinin basit bir pansuman ile kapatılıp 3 hafta boyunca kullanılacak sutyenin giydirilmesi ile nihayetlenen küçük denebilecek bir operasyondur.

Meme büyütme (Göğüs büyütme) Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Aynı gün taburcu edilen hasta ameliyat esnasında takılan sutyene 3 gün boyunca hiç çıkartmaz dolayısı ile ameliyat bölgesi ıslatılmaz. Bu esnada sadece önlem amaçlı antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılır. 3 gün sonra ilk kontrolüne gelen hastanın pansumanı açılır ve sonrasında sprey pansuman uygulamasına geçilir.

Sutyenini takmaya devam eden hasta 3 günden itibaren banyo yapabilir duruma gelir 10 günden itibaren ise sprey pansuman bırakılıp iz azaltıcı ajanlara ve memenin doğallaşma sürecini hızlandıran masaja başlanır. Ameliyat sonrası önerilen sutyen 3 hafta süre ile kullanılır sonrasında hasta sutyen takmamakta yada kendi seçimini yapmakta özgürdür. Ödemin azalması, kasın ve derinin gevşemesi 6 ila 12 aylık bir süreçte tamamlandığından meme şeklinin son halini alması 1 yıl kadar sürebilir.

Gögüs Büyütme Estetiği SGK Tarafından Karşılanıyor mu?

Meme (Gögüs) Büyütme Estetiği özel ihtiyaçlar sınıfına girdiği için SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanmamaktadır.

Devlet Hastanelerinde Gögüs Büyütme Estetiği Yapılıyor mu?

Sağlık problemi dışında kaldığı ve özel ihtiyaçlar sınıfına girdiği için Meme (Gögüs) Büyütme Estetiği devlet hastanelerinde yapılmamaktadır. Devlet hastanelerinde yapılabilecek girişimlerde dahi hastalardan ücret talep edilmektedir.

Özel Sigorta Meme (Gögüs) Büyütme Estetiğini Karşılıyor mu?

Özel sigortalar genel olarak estetik girişimlerini karşılamıyor bu yüzden Meme (Gögüs) Büyütme Estetiği de sigorta kapsamı dışında kalıyor.

Meme (Gögüs) Büyütme estetiği sonrası iz bakımı nasıl yapılır?

Genellikle meme büyütme ameliyatı sonrası, meme altından açılan yaklaşık 3 cm’lik kesi estetik dikiş ile kapatıldığı için dikiş alma gereksinimi yoktur. İlk zamanlarda normal deriden bir miktar farklı renkte görünen çizgisel yara izi zamanla hem tamamen meme altında kalarak saklanmış olur hemde çokça silikleşerek belirsiz hale gelir. İz azaltıcı ajanlarında ilk 6 ayda kullanılması sürece katkı sağlar.

Ameliyat sonrası ne zaman spora başlanabilir?

Yürüyüş koşu gibi göğüs kasını doğrudan çalıştırmayan aktiviteleri istenildiği zaman başlanabilir. Göğüs kasını çalıştıran aktivitelere ise yaklaşık 1 ay sonra başlaması tavsiye edilir.

 

Günlük hayatına ve iş yaşamına ne zaman dönülebilir?

Hasta günlük hayatına en fazla 3 gün sonra iş hayatına ise 7 ila 10 gün içinde rahatlıkla dönebilir. Ameliyat sonrası süreçte herhangi bir kol hareketi yapmasında bir mahsur yoktur hareketlerini sadece ağırı kısırlayabilir.

meme büyütme, meme büyütme ankara, meme büyütme antalya

Meme protezi kansere neden olur mu?

Meme büyütme ameliyatını kimler yaptırabilir, meme büyütme ameliyatı kansere neden olur mu gibi birçok sorunun cevabını Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Onurkan İdacı yanıtladı. Meme büyütme uygulaması İstenenden küçük göğüslere sahip olmayı kader olmaktan çıkaran meme protezi, uzun yıllardır uygulanan, başarısı ve güvenilirliğiyle kendini ispatlamış oldukça yüz güldürücü bir cerrahi prosedürdür. Hasta adaylarının, akıllarına…

Devamı
meme estetiği meme protez

Meme ameliyatlarında hafif protez seçeneği

Plastik cerrahinin en çok ilgi gören alanlarından biri meme büyütme ameliyatları olurken, uygulanan protezin ağırlığının günlük yaşama olumsuz etkileri için yeni bir alternatif geliştirildi. B-Lite Hafif Meme İmplantıyla, protezin hacmi aynı kalırken, ağırlığı yüzde 30’a varan oranda azalıyor. Bu yeni nesil protezin uygulandığı hastalarda ameliyat sonrası ‘neredeyse varlığını hissetmiyorum’ cümlesini sıkça duyduklarını belirten Estetik ve…

Devamı